KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16535120

nr 1653 5120

Miloslav Holy

(1897-1974), Tjeckien

Oljemålning, Landskap med vattendrag. Signerad, daterad -52. Olja på duk, 39x49 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm

Miloslav Holy, tjeckisk bildkonstnär född 1897, död 1974.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 28 oktober 2024
kl 20:26:35

28/10 18:13:40 1      Vinnande bud
28/10 18:15:55 1      justering av budtak

Miloslav Holy

Läs mer om Miloslav Holy